Můj příběh

Ve věku, kdy se z chlapců začínají stávat muži a z dívek ženy, většině lidí přestávají stačit obvyklé dospělácké odpovědi na zvídavé dětské „ . .
a proč ?“. V tom jsem nebyl výjimkou a tak i já jsem začal hledat něco „víc“, něco „hlubšího“, „smysl“ toho všeho. Uchvácen velkolepými eposy o nekonečné lásce i erotickými materiály deroucími se na počátku 90-ých let do Čech, věřil jsem, že vysněné Shangri-La musí být ukryto v soužití mezi mužem a ženou. Nemaje dostatek sebedůvěry k okamžitému vrhnutí se naplno do praxe, jal jsem se nejprve poohlížet po vhodné studijní literatuře. Ve své maximalistické snaze po dokonalosti jsem sáhl po knize Tantra Lásky od Karla Jizery, kde jsem namísto detailních technických návodů, jak postupovat při přivádění žen k blaženosti, nalezl tehdy pro mne nesrozumitelné hinduistické filozofování o podstatě světa, o věčné hře Šivy a Šakti (resp. Kálí a Mahákály) a dále řadu psychických cvičení s jantrami a mantrami. Tantra Lásky putovala do šuplíku a já se vrátil k praxi, přičemž teoretickou přípravu jsem omezil na sloupek „Otázky a odpovědi“ v časopisu Leo.
 
Říká se, že praxe dělá mistra a praktických zkušeností jsem díky svému životnímu přesvědčení, které mne otevírá širokému spektru takových zkušeností, získal skutečně nemálo a jsem za ně náležitě vděčen – mimo jiné i proto, že po pochopení souvislostí mezi terapeutickou sexualitou a spiritualitou, se mi daří takové zkušenosti náležitě zúročit.
 
Za poslední dva roky jsem si několikrát položil otázku, jestli jsem před těmi dvaceti lety nesešel ze své „životní cesty“, ale vždy znova docházím k závěru, že vše je jak má být. Že bez projití všech těch klikatých zákoutí labyrintu světa bych nedospěl tam, kde jsem, a že ten správný čas je právě Tady a Teď. Dozajista se všechny ty informace již vícerokrát ucházely o moji pozornost – jako tenkrát při prvním otevření knihy Tantra Lásky – ale teprve ona absolvovaná cesta mi dovolila je přijmout a porozumět. Rozhodně nemohu říci, že bych v oněch dvaceti letech žil nudný život, ale o co méně byl nudný, o to méně byl bohužel i vědomý a harmonický. Životní radost jsem znal jen jako protipól následných životních průšvihů a neoddělitelnou příčinu životních ztrát.
 
Jedno budhistické podobenství říká, že, když je žák připraven, učitel se objeví. Tak se stalo i mně a s jeho příchodem se začala nejen moje intenzivní niterní transformace, ale spolu s ní přicházely i nečekané a nepředvídatelné změny v mém vnějším životě rychle vedoucí k tomu, že dnes mohu nabídnout něco ze sebe i já Vám. Něco, co Vám napomůže nahlédnou do nejhlubších zákoutí Vaší duše a tím i do mystéria Vesmíru, něco, co Vám napomůže nahlédnout pod pokličku Tantry Lásky, něco, co Vám napomůže k vykouzlení stále krásnějšího a krásnějšího života. Pojďte a objevte v sobě Bohyni.